ZWMetric

ZWMetric – aplikacja dla każdego użytkownika ZWCAD, który chciałby zautomatyzować swoją pracę pod względem przygotowania danych ilościowych oraz powierzchniowych na podstawie opracowanego projektu.

Nakładka ma za zadnie wspomagać  w opisie elementów zawartych w projekcie na podstawie bloku opisowego, w którym program uwzględni informacje o nazwie elementu, numerze początkowym, powierzchni oraz obwodzie.

Użytkownik również sam może zdecydować, który z tych parametrów jest dla niego niezbędny.

Na podstawie utworzonych bloków opisowych z odpowiednimi dla użytkownika parametrami, np. Architekt ma możliwość stworzenia zestawienia pomieszczeń i wstawienia go do utworzonego rzutu budynku.

Aplikacja głównie dedykowana jest dla kosztorysantów, ze względu na możliwość eksportu zestawień również do odpowiedniego formatu pliku w celu wykonania pełnego kosztorysu.

Przedmiarowanie graficzne może być wykorzystywane na podstawie istniejących obrysów obiektów, które nas interesują, jak również użytkownik ma możliwość ich tworzenia na bieżąco. Dzięki temu aplikacja umożliwia nam sprawdzenie powierzchni i obwodu dodatkowych elementów lub nawet częściowego jego pomiaru.

Aplikacja ZWMetric posiada wiele zalet i możliwość, które znajdą zastosowanie w większości branż.

Architekci krajobrazu, projektanci dróg czy firmy wykonawcze mogą wykorzystać funkcjonalność w celu określenia powierzchni elementów zagospodarowania terenu oraz zapotrzebowania na materiał do wykonania zaplanowanych prac.