ZWTextile

ZWTextile to aplikacja przeznaczona dla branży odzieżowo-tekstylnej, wspomagająca projektowanie  szablonów odzieżowych i nie tylko.

Program doskonale sprawdzi się dla konstruktorów odzieży, bielizny, obuwia, galanterii i wielu innych.

ZWTextile gwarantuje swobodną wymianę danych między różnymi platformami CAD oraz łatwe wprowadzanie do pliku elementów graficznych.

Dzięki swojej funkcjonalności umożliwia precyzyjne wykorzystanie lub stworzenie własnej siatki konstrukcyjnej, na podstawie której można rozpocząć modelowanie formy.

Modyfikacja form pozwala na stopniowanie względem rozmiarów, na zasadzie automatycznego odsunięcia wskazanej wartości od punktów.

Rozmiary można tworzyć samodzielnie w programie, według swoich preferencji, z możliwością ich późniejszego wykorzystania w kolejnym projekcie.

Użytkownik może zdecydować jakie dodatkowe elementy chciałby wprowadzić do formy: zaszewki, nacinki, dziurki, punkty specjalne i inne razem z kierunkiem nitki prostej.

W programie możliwe jest wprowadzenie dodatku na szew oraz linii cięcia, która odpowiednio edytuje połączenie rogów materiału na dwa sposoby: pojedyncze rogi lub wielorogi, które możemy edytować w zależności od potrzeb.

Funkcjonalność aplikacji pozwala na dodanie opisu formy oraz na wykonanie zestawienia wszystkich niezbędnych informacji na temat modelu.

Kompletne szablony Użytkownik może wstawić do układu kroju, w którym możemy wykorzystać docisk czy tez sprawdzenie nałożeń elementów na arkuszu.

Wydruk jest możliwy do wykonania za pomocą zwykłej drukarki, plotera w formie .plt, a także zapisu wyniku pracy do formatu PDF, czy wykorzystanie standardowych formatów DWG/DXF.

Oprócz funkcjonalności bazowej, która polega na przygotowaniu szablonów oraz funkcjonalności układu kroju aplikacja posiada również dodatkowy moduł, który obejmuje Dynamiczne siatki konstrukcyjne. Dynamiczne siatki konstrukcyjne to baza siatek różnych autorów, które swoją dynamicznością pozwalają nam w bardzo szybki sposób operować podstawowymi parametrami pod względem wymiarów.